Rolety zewnętrzne

Rodzaj rolet montowanych na elewacji budynku. Dostępne są różne modele skrzynek i profili oraz kolory, co pozwala na dopasowanie do estetyki budynku. Oferta obejmuje także napędy radiowe i przewodowe zapewniające komfort użytkowania. Rolety te doskonale izolują ciepło, chronią przed nieproszonymi gośćmi i redukują nasłonecznienie w pomieszczeniach. Dostępne są także wersje z moskitierą chroniącą przed owadami.

Rolety podtynkowe

System ten stanowi połączenie zalet rolety zewnętrznej z roletą nadstawną. Jego główną zaletą jest fakt, że może być zamontowany bez konieczności powiększania otworów okien, a jednocześnie skrzynka jest zabudowana, co daje efekt wizualny podobny do rolet nadstawnych. Skrzynka pozostaje na zewnątrz budynku, a dostęp serwisowy zapewnia klapa rewizyjna w dolnej części rolety.

Rolety nadstawne

Rolety nadstawne są montowane tylko podczas budowy obiektu lub wymiany okien w już istniejących budynkach. Skrzynka rolety jest nakładana na ramę okna lub drzwi. Prowadnice są przykręcane do zewnętrznej części ramy okna, a cały zestaw jest montowany wewnątrz otworu okiennego. W rezultacie skrzynka rolety nadstawnej jest niewidoczna, a roleta wydaje się być częścią okna.

Rolety nadprożowe

Rolety systemu nadprożowego to specjalny system konstrukcyjny stosowany w nowo wznoszonych budynkach. Elementy systemu nadprożowego zapewniają szybkie i proste wbudowanie do każdego rodzaju muru, pewne i stabilne mocowanie do elementów konstrukcyjnych budynku oraz skuteczną izolację termiczną i akustyczną. Stabilność konstrukcji skrzynki zachowana jest dzięki stalowemu zbrojeniu oraz aluminiowym nośnikom tynku. Skrzynka rolety nadprożowej jest w pełni zabudowana. Dzięki temu system ten można idealnie wpasować w koncepcję architektoniczną budynku.